הגנה מפני שריפות

המטרה של כל מערכות הגנת אש הינה הגנה מפני שריפה- כלומר, מיגון אש. מערכות פסיביות לכיבוי האש מטרתן בדרך כלל לשמור על האיזור להיות מוגן מאש מתחת ל-  C ° 140 (לקירות, רצפות ומעגלים חשמליים אשר נדרשים להיות בדירוג מסויים של מיגון מאש) או °550 C, הנחשבת לטמפרטורה המקסימלית לפני קריסה למבני פלדה.

חברת פילו אש מתמחה במיגון מפני אש כגון: הגנת אש על פלדה , איטום מעברי אש ועשן בפתחי מעבר כבלים וצנרת בקירות אש, איטומים וציפויים מיוחדים, איטומים העמידים בהדף, טיפול בחומרים הנשרפים בקלות והפיכתם לחומרים המתקשים להידלק ועוד

ברוב מדינות עולם, הסטנדרטים הבסיסיים עבור קירות ורצפות, הם תקנים כגון BS 476 : חלק 22 : 1987 , BS EN 1364-1 : 1999 & BS EN 1364-2 : 1999 או ASTM E119. בדיקות אש כרוכות בחשיפות לאש חיה של ° C 1,100, בהתאם לדירוג ההתנגדות לאש. ישנם פריטים אחרים לא מבניים שבדרך כלל נדרשים להיבדק אף הם כדי להבטיח את שרידותם בתנאים מציאותיים.

אמצעי כיבוי אש פסיבי, מטרתו העיקרית היא להגביל התפשטות אש בשטח השריפה המקורי, ובכך לעכב את התפשטות האש ועשן לתקופה מוגבלת של זמן, כפי שנקבע לפי קוד הבנייה המקומי. אמצעים פסיביים כיבוי אש, כגון firestops, קירות אש ודלתות אש, הם נבדקו כדי לקבוע את דירוג עמידות באש של הקונסטרוקציה הסופית, בדרך כלל באה לידי ביטוי במונחים של שעות של עמידות באש (למשל, ¾ שעה, שעה, שעה וחצי, 2 , 3, או 4 שעות). אישור תקני מספק את ההגדרה המדוייקת של המבנה הספציפי.

בניגוד לאמצעים כיבוי אש פעילים, כמו ספרינקלרים, אמצעים פסיביים לכיבוי אש בדרך כלל אינם דורשים הפעלה חשמלית או אלקטרונית. חריגים לכלל זה הם מנחתי אש (יוצרים התנגדות לאש בתוך צינורות אוויר) ודלת אש, אשר חייבת לזוז, להיפתח ולהסגר על מנת לתפקד, כמו גם כל המוצרים התופחים, אשר אמורים לתפוח בעת פריצת שריפה על מנת לתפקד.

כפי שהשם מלמד, כיבוי האש הפאסיבי (PFP) אינו פועל דרך קבע במערכות של הגנה מפני שריפה, עד למקרה של שריפה. שני סוגים עיקריים של PFP: חומר כיבוי אש תופח וכיבוי אש בהתזה vermiculite. בכיבוי אש מסוג זה, מבני הפלדה מכוסים בחומרי vermiculite בשכבה עבה מאוד. זו הינה אפשרות זולה בהרבה מאשר חומר תופח, אך הוא פחות אסתטי. שני הסוגים יעילים ותקניים.

כנסו למידע נוסף אודות הגנה מפני שריפה

צרו קשר עוד היום

שיתוף