מיגון מאש וסימון חניונים

שטחי החניונים, במיוחד אלו התת קרקעיים, יוצרים סביבה מסוכנת בעת התלקחות שריפה, הן בשל העובדה כי מדובר במקום סגור תחת קומות רבות, והן בשל הרכבים החונים, הדליקים הממלאים את המקום והמהווים את גורם הנפיץ ביותר לאש ובעירה.  ולכן, יש צורך למגן את החניונים בטכניקות שייצרו מערכת של גילוי מוקדם ומניעה כדי למנוע חדירת אש מהירה.

טכניקות מיגון האש בחניונים

קיימים מספר תקנים מחייבים בכל הנוגע למיגון חניונים, שכן מדובר באזור שבו כל שריפה ולו הקטנה ביותר, עלולה להוביל לנזק חמור הכולל פגיעה ברכוש ובחיי אדם. הסימון הקיים בחניונים נועד בראש ובראשונה למנוע חניית רכבים באזורים בעייתיים מבחינת מיגון, כמו גם לאפשר כניסה של  רכבי הצלה וכיבוי במידת הצורך, לתוך החניון בלי הפרעה.

בנוסף לכך, יש צורך ליצור תשתית מיגון בכמה רבדים: מיגון הקירות באותה קומה, מיגון בין הקומות ושימוש בחומרי איטום וציפוי לכבלים החיצוניים והפנימיים,  שמטרתם לעכב את בעירת האש לפרק זמן ארוך ככל שאפשר, כאשר לרוב מדובר בטווח של שעתיים.

במרבית החניונים ישנם תעלות מיזוג אוויר, וחשוב והכרחי למגן גם אותן כדי שתימנע חדירה של עשן ואש דרכם, בעת התלקחות שריפה במקום.

עמידה בתקנים למיגון אופטימלי וחוקי

חשוב לדעת, כי איטום ומיגון אש מקצועי צריך להיעשות בצמידות לתקנים המחייבים, כאשר יש להתעדכן בכל תקן חדש, כדי להגיע לרמת בטיחות מקסימלית.

התקנים יוצרים סטנדרט, הם מיועדים להעלות את רמת הבטיחות. שכן, ישנם חומרים חדשים המאפשרים התמודדות מול מקומות ושטחים בעייתיים כדוגמת החניונים ולכן יש להקפיד על התקנים בצורה המדויקת ביותר, כדי למנוע אסונות מיותרים.

החניונים, הינם סביבה נפיצה, דליקה, ברגע אחד, יכולה להיווצר שריפה שקשה מאוד יהיה להתמודד מולה, אם לא נערכים קודם לכן, עם מערכות מיגון, איטום והתרעה מקצועיות שמותאמות במיוחד בשביל מקומות אלו, והצרכים המיוחדים שנלווים אליהם.

חברה מקצועית בתחום מיגון האש, צריכה לדאוג כי תקבלו את החומרים האיכותיים והמתקדמים ביותר, כך שבמידה ותפרוץ שריפה, תהיה דרך להתמודד מולה עד אשר יגיעו כוחות הכיבוי וההצלה ותמיד לדרוש כי החברה תציג את כל האישורים על עמידה בתקנים הנדרשים לפני תחילת ביצוע עבודות המיגון.

צרו קשר עוד היום

שיתוף