חסימות אש

על מנת להיערך נכון לכל מקרה של אש ושריפה יש צורך להתקין אמצעי מיגון אקטיביים וגם אמצעי מיגון פאסיביים. אמצעי מיגון אקטיביים כגון מתזים או מטפים לא תמיד מספקת שכן אש חזקה יכולה במהירות ובקלות לעבור בין אגפים שונים של מבנה, להתפשט דרך מערכת של צינורות, פירים של מעליות, דרך דלתות וכדומה.

על מנת שההגנה מאש תהיה הטובה ביותר, צריך אם כן פתרון איכותי שימנע את מעבר האש והתפשטותה. פתרון זה, שמכונה בשם הכללי “חסימות אש” כולל כמה וכמה סוגים של פתרונות משנה. כל פתרון נועד לתת מענה ממוקד של חסימת האש באזור ובתנאים נתונים.

לחצו למעבר לכל המוצרים הקשורים לנושא חסימות אש

סוגי חסימות אש

כדי לחסום מעבר של אש ממקום אחד למקום אחר ניתן לעשות שימוש במגוון פתרונות. פתרונות מובילים של חסימות אש כוללים למשל:

•  חסימת מעברי כבלים  אזורים שבהם מועברים כבלים שונים של תקשורת, חשמל וכיוצא באלה ניתן לחסום באמצעות שימוש בהתקן שרוול מיוחד. כאשר הטמפרטורות עולות מעל לסף מסוים בשל התלקחות או התפוצצות השרוול מתנפח מיד. ניתן לעשות שימוש בשרוולים שמאפשרים לבצע מעת לעת שינויים בחיבורי הכבלים ללא קושי. את השרוולים ניתן להתקין על בסיס מתכת, בהתקנה בפתחים בקירות, באזור התקרה ועוד. אפשרות אחרת, כוללת שימוש בשרוול יציקה שמונע מעבר של אש או מעבר של עשן מאזור לאזור.

•  קולרי חסימה – חסימת אש מפני מעבר בצינורת ניתן לבצע באמצעות התקנה של קולר תופח החוסם אש במעברים. מדובר בהתקן דמוי קולר, עשוי פלדה בתוספת חומרים דוחי אש ואלחלד. כאשר הטמפרטורה עולה לרמה של למעלה מ-180 מעלות הקולר מתרחב ומתנפח. בצורה כזאת, הצינור נאטם וכך ניתן למנוע מעבר של אש, חום או עשן מאזור אחד של המבנה לאזור אחר. ההתקן מתאים לצינורות שעוברים בתוך הרצפה וכן לצינורות שנמצאים בתוך הקירות  – קרא עוד…

•  חסימת קירות או רצפות – אש חזקה יכולה בקלות להתגבר על מה שנראה כמחסום בלתי אוויר כגון קיר או רצפה. על מנת לשפר את העמידות של קירות ורצפות בפני אש וטמפרטורות גבוהות ניתן להיעזר בחומרים פולימריים עמידים, שמעכבים את הבערה לפרקי זמן ממושכים למדי – עד שלוש שעות. ניתן לעשות שימוש בחומרים פולימריים המשולבים צמר סלעים גם להגנה על תעלות של מיזוג אוויר, כבלי תקשורת ועוד.

•  חסימות מפני אש – ניתן לבצע גם באמצעות תרסיסים שאוטמים מעברים על בסיס מים ליישום פנימי או ליישום חיצוני, על גבי כבלים או צמות. ניתן ליישם חומר בריסוס, בצביעה, באמצעות חומר דמוי שפכטל לצד צמר סלעים או בלעדיו. כמו כן ישנם חומרי אטימה שניתן ליישם בפתחים וחללים שונים, בקווי תפר בין קירות, בין קומות, בין חדרים שונים ועוד.

חסימות אש עם פילו אש

חברת פילו אש מספקת מזה שנים חומרים ופתרונות לביצוע חסימות אש. החברה מבצעת פרויקטים של תכנון והקמה של פתרונות הגנה מאש וכן מספקת פתרונות בשיטת עשה זאת בעצמך לקבלנים ולאדריכלים.

בין הפתרונות שמספקים חסימות אש אפקטיביות ניתן למצוא למשל – PiloProPass, מערכת CP-700, Pilocoat Fireseal, Flamesafe C +700, Flamesafe FS +900, קולרים תופחים, BIOSTOP 750 ועוד.

פילו אש מספקת פתרונות נוספים להגנה מאש כגון פתרונות צמנט למיגון פלדה וכן פתרונות של צבע בהתזה.

לצפייה בפתרונות נוספים – היכנסו לכאן

חברת פילו אש הינה בעלת וותק וניסיון של יותר מעשרים וחמש שנה, ומאחוריה מיגון של מבני בתי חולים, משרדי ממשלה, מרכזי קניות, מבני מגורים. החברה פועלת על פי התקנים המובילים בארץ ובעולם, בעלת הסמכה של יצרנים עולמיים והיא פועלת בהתאם לסטנדרטים של הספר הכחול – המפרט המוביל לעוסקים בפרויקטים של בניה ומיגון.

למידע נוסף אודות מיגון אש – חסימות אש צרו קשר

צרו קשר עוד היום

שיתוף