מעכבי בעירה

חומרים מעכבי בעירה

מעכבי בעירה כגון טיח מעכב בעירה הינם חלק חיוני ממערך כיבוי השריפה בזמן התלקחות אש במבנה, כל חומר היכול לבעור מזין את האש ומקשה על כיבוייה. פריטים דליקים הנמצאים במבנה כגון מוצרי טקסטיל למיניהם, עץ וכדומה ידלקו במהרה ויאפשרו לאש להתפשט. חלק ממאמצי מיגון אש במבנה כוללים יישום של חומרים מעכבי בעירה על משטחים אלו. לאחר יישום חומר מעכב בעירה, המשטח לא יוכל לבעור ולהזין את האש. התוצאה – פגיעה ביכולת התפשטות השריפה ומתן זמן רב יותר לפינוי המבנה והצלת חיי אדם.

מה חשוב למזמין העבודה לוודא טרם התקשרות עם קבלן המיישם עבורו חומרים מעכבי בעירה?

  • שביצוע העבודה יהיה באמצעות חומרים כגון צבע או טיח מעכב בעירה (טיח נגד אש) שנבדקו לפי תקן ישראלי 755 וייושמו באתר לפי דרישות תקן ישראלי 921;
  • שהעבודה תבוצע באמצעות קבלן בעל ניסיון של 5 שנים אשר הוסמך לבצע עבודתו על ידי יצרן החומר
  • שקבלן הביצוע בקיא בדרישות תקנות בטיחות אש והתקנים השונים
  • עמידה בלוחות זמנים
  • מחיר תחרותי ואטרקטיבי

שביצוע העבודה יהיה באמצעות חומרים שנבדקו לפי תקן ישראלי 755 וייושמו באתר לפי דרישות תקן ישראלי 921:

תקן ישראלי 921 קובע מה הוא סיווג האש הנדרש לחומרי גימור פנים של קירות, תקרות ורצפות. סיווג האש נקבע בהתאם לייעוד המבנה ולאזור המבנה. כך לדוגמה יהיה הסיווג שונה כאשר מדובר בבתי חולים לעומת בתי מגורים, ובאזור המוגדר כ”מוצא בטוח” לעומת אזור המוגדר כ”גישה למוצא בטוח”.

סיווג האש המוגדר בתקן ישראלי 921, יופיע באותיות המצביעות על דרגת התלקחות, צפיפות עשן ועיוות צורה  של חומר הנבדק לפי תקן ישראלי 755.

שהעבודה תבוצע באמצעות קבלן בעל ניסיון של 5 שנים אשר הוסמך לבצע עבודתו על ידי יצרן החומר:

במסגרת בדיקת 921 הנערכת באתר, תוודא המעבדה כי חומרים מעכבי בעירה יושמו באמצעות קבלן שהוסמך ליישום חומר מעכב בעירה וכי תעודה הבדיקה שהציג לחומרים תקפה ותואמת את חשבוניות הרכישה שברשותו.

צרו קשר עוד היום

ודאו שקבלן הביצוע בקיא בדרישות תקנות בטיחות אש והתקנים השונים:

תקן ישראלי 921 הינו תקן שאימץ תקן אמריקאי בעוד תקן 755 שאמור לחיות איתו בכפיפה אחת אימץ תקן אירופאי. מאחר ואין חפיפה בין התקנים ישנו בלבול גדול גם בדרישות וגם ביישום. גם טבלת ההמרה שמצויה בתקן לא תמיד עוזרת בהבנה ולעיתים נתונה לפרשנויות שעלולות, בהעדר גורם מבין עניין, לגרום לעלויות מיותרות למזמין ולנזקים לאותם יצרני פרקטים וחיפויי קיר אחרים.

עמידה בלוחות זמנים:

עידן חדש בפילו אש, תחת פיקוחה של הגב’ סיגל טלקר, סמנכ”לית הכספים ובקרת האיכות בחברה, מחויבים הצוותים המנוסים של פילו אש לבצע כמות מינימום של מ”ר ביום של חומר מעכב בעירה, וזאת כמובן על מנת להבטיח תכנון ועמידה בלוח זמנים קצר ועבודה הכי מקצועית שניתן בפרק זמן הקצר ביותר.

כמובן שעמידה בלו”ז תלויה במשתנים שונים, ועל כן הצוותים מונחים לעבוד בשת”פ עם קבלנים אחרים באתר ומחויבים להתריע בפני מנהל הפרויקט בגין כל פרמטר אשר עשוי להביא לעיכוב הלו”ז, ולאפשר לו לתכנן מראש את יישום חומר מעכב בעירה בהתאם ללוחות הזמנים.

מחיר תחרותי ואטרקטיבי:

רק לפילו אש סל מוצרי מעכבי בעירה המיוצר “כחול – לבן” ונבדק במכון התקנים הישראלי. המוצרים הינם פרי פיתוחו של מר דויד פילו, יו”ר ומייסד פילו אש. לשעבר קצין ומפקד בנציבות הכבאות. המוצרים פותחו בסיוע מעבדת דרן ו/או אינג’ גיא בוקסר מהנדס פולימרים. ייצור עצמי מאפשר לחברה לתת את המחיר התחרותי ביותר בשוק הישראלי.

פירוט מוצרים נוספים:

צרו קשר עוד היום