תקן 1220

תקן ישראלי 1220 חלק 11 הוא חלק מסדרת תקנים החלים על מערכות גילוי אש, ומתייחס לפרמטרים שיש לבחון בבדיקות תקופתיות של תחזוקת מערכות גילוי אש.

חברתנו הינה מעבדה מוסמכת למערכות גילוי אש, ולראיה הוסמכה בתעודה לסמן בתו תקן מערכות גילוי אש.

צרו קשר עוד היום

מערכות לגילוי אש על פי תו תקן 1220 – 1

שמירה והגנה על עובדים, דיירים ומבקרים בבניינים מפני שריפה היא חובה ונמצאת בראש סדר העדיפויות. מערכות לגילוי אש תפקידן לספק התראה מפני שריפה בזמן אמת. 

איך עובדות המערכות? 

באמצעות חיישנים שמתריעים על שריפה.  מערכות לגילוי שריפה דורשות תחזוקה שוטפת כדי לעמוד בתקנים.  כאן אנחנו נכנסים לתמונה.  חברת פילו אש מספקת את הפתרונות המערכתיים לגילוי מוקדם של שריפה, עם מערכות לגילוי אש מהמתקדמות בתחום בשילוב תחזוקה שוטפת שמערכות מסוג זה דורשות.

מומחי המערכות שלנו בקיאים בדרישות החוק ומציגים פתרונות העומדים בכל הדרישות המחמירות של מכון התקנים הישראלי.   

מהו תו תקן  זה?

תפקידו של התקן לשמור על תקינות מערכות גילוי אש או עשן בהתאם לשתי רמות סיכון- 1 + 2, המתייחסות לסוג המבנה.  רמת סיכון 1 מתייחסת לבתי ספר, מרכזי קניות, בנייני מגורים וכד’.
רמת סיכון 2 מתייחסת למבנים גבוהים יותר, רבי קומות, מבנים תעשייתיים שיש בהם חומרי בערה, בתי מלון, בתי חולים וכד. התקן מתייחס לכל מערכות האש הקיימות ורמת התחזוקה והתקינות שלהם במבנים השונים.

אחת הדרכים להתמודדות עם סכנת דליקה, היא התקנת מערכות גילוי אש וגלאי עשן העומדים בתקנים המחמירים של תו התקן הישראלי, ת”י 1220 . 

התקן הבסיסי למעשה קובע אילו מערכות גילוי אש יש להתקין במבנה ואת הדרישות לגלאי עשן ואביזריהם,  לרבות כיסויי מגן מכניים, המיועדים לשימוש בבניינים.

תקן 1220 חלק 3 מורה על החובה להתקין מערכות להתראה וגילוי אש, ולערוך בדיקה לכשירותה של המערכת מדי שנה.

גלאי העשן המוזכרים בתקן 1220 חלק 3 (מטיפוס יינון, מטיפוס פוטואלקטרי, מטיפוס הכולל גלאי חום, מטיפוס עשן משולב וכד’), מורכבים ממכלול של רכיבים חשמליים המחוברים אלה לאלה לשם גילוי תוצר בערה אחד או יותר. תוצרי הבערה יכולים לכלול חלקיקי עשן נראים ובלתי נראים כמו גז, חום, אנרגיית קרינה ואדי מים.

גלאי העשן כוללים אמצעי חיבור למקור חשמל ולאיתות, ויכולים להשתלב במעגלי שליטה מרחוק. תקן 1220 חלק 3 קובע איזו מערכת יש להתקין במרחב המדובר, כמובן שניתן לשלב פונקציות נוספות במערכת כגון: גלאי חום, חיישני חום, מערכות התראה באמצעות כריזה וכד’.

הגלאים עליהם חל תקן 1220 חלק 3 הם:

גלאים המיועדים למערכות גילוי באזורים פתוחים אשר מתחברים אל מקורות חשמל או אל יחידות בקרה תואמות,  הפועלות כחלק מהמערכת לגילוי אש.

גלאים המיועדים אך ורק כבקרה על מתקני שחרור, לדוגמא מעצורי דלת, אלקטרומגנטים  או מחסומי אש או עשן (בתעלות מיזוג אוויר).

גלאים שהם שילוב של גלאים המיועדים למערכות גילוי באזורים פתוחים וגלאים שמחוברים המשמשים כבקרה ומחוברים למתקני שחרור .

מערכות גילוי אש מספקות התראה בזמן אמת ומצילות חיים.  נשמח לעמוד לשירותכם ולספק עבורכם את המערכות המתאימות בשלמות לצרכיכם, מערכות מתקדמות שיגנו על חייכם מפני שריפה ומפני החוק ושעומדות בתקנים המחמירים ביותר.

צרו קשר עוד היום

שיתוף