אישור כיבוי אש

על מנת לקבל אישור כיבוי אש לעסק יש צורך להגיש בקשה במסגרת תהליך של פתיחת עסק או כאשר רוצים לחדש את הרישיון הקיים להפעלת העסק. היבט חשוב במיוחד של קבלת האישור הוא בדיקה שמתבצעת על ידי מפקח לבטיחות אש. לאחר שהביקורת עברה לשביעות רצונו של המפקח ניתן יהיה לקבל את אישור הכיבוי הנדרש.

יש לציין שהאישור יינתן רק לאחר ביצוע פעולות שונות שבעל העסק התבקש לבצע לאחר הביקורת הראשונית. קבלת אישור כיבוי אש לעסק תיגזר ממאפיינים כגון גודל העסק, סוג העסק, אופי המבנה. דרישות מסוימות מוטלות על מבנה תעשיה, יש דרישות המאפיינות עסקי מסחר, בתי מלון, משרדים, מתקני בריאות, מבנים דו או רב תכליתיים וכן הלאה.

פתרונות כיבוי לקבלת אישור

אילו פתרונות כיבוי וגילוי אש נדרשים כדי לקבל אישור כיבוי אש? קיימים פתרונות מגוונים, ויש גם פתרונות מומלצים מעבר לדרישות המינימליות. בין הפתרונות החשובים ביותר ניתן למצוא למשל:

  • ציוד כיבוי אש – בהתאם לאופי המבנה ושימושו לרבות מטפים, גלגלונים, זרנוקים. ציוד כיבוי אש תקני כולל מטפים לכיבוי אש באמצעות גז או אבקה ולעיתים גם קצף לכיבוי. יש מטפים קטנים (החל מקילוגרם אחד) מטפים בינוניים (3 – 6 קילוגרמים) וכן גדולים – עד עשרות קילוגרמים עם גלגלים לניידות. יש מטפים מיוחדים לצרכים תעשייתיים, לכיבוי דלקות עם מעורבות של חשמל, לכיבוי התלקחות עם מעורבות של מתכות.
  • ספירנקלרים – מערך של מתזים, מותקנים בדרך כלל במוסדות שונים, מבני ציבור, מוסדות חינוך, מפעלים. זוהי מערכת שפועלת באופן אוטומטי ונקודתי, כאשר המערכת מאתרת אש. החשיבות הרבה טמונה ביכולת למנוע התפשטות האש, יצירת נזקים לנפש או לרכוש.
  • מערכות גילוי אש – מספקות התראה, צריכות להיות מותאמות ללוחות החשמל השונים ולמאפייני המבנה ושימושו (מגורים, תעשייה, מעבדה, בתי מלון, מוסד ציבורי וכדומה). התראה יכולה להיות קולית (צופר), חזותית וכן יש אפשרות להתראה אוטומטית שמועברת לכוחות הכיבוי.
  • פתרונות נוספים – הנדרשים לקבלת אישור כיבוי אש לעסק יכולים לכלול מיגון לקונסטרוקציית פלדה, מיגון אש ואיטום מעברי אש, שימוש בחומרים מעכבי בעירה, הצבת שילוט מיוחד הפולט אור לצורך אזהרה והנחיה למרחבים מוגנים, יציאות חירום, מתקני כיבוי (מטפים, גלגלונים) ועוד.

שיתוף

צרו קשר עוד היום